2 روش ساده بهینه سازی عکس برای موتورهای جستجو

سئو عکس

عکس یکی از تاثیر گذارترین موارد در جذب مخاطب است که بهینه سازی آن کمک زیادی به رشد وب سایت می کند ، در این مطلب پرداختم به 2 روش ساده بهینه سازی عکس برای موتورهای جستجو .

پس از اضافه کردن برچسب عنوان به عکس توسط گوگل و حذف دکمه ی View Image از بخش عکس ها سئو کردن تصاویر سایت به صورت اصولی باعث می شود مخاطب زیادی از این طریق جذب شود .

بهینه سازی عکس

نام عکس را بهینه کنید 

وقتی که خزنده های گوگل کد های صفحه شما را می خوانند به بخش تصاویر که برسند نام عکس شما مهم خواهد بود ، نام فایل وقتی عکس را باز می کنید یا آن را ذخیره می کنید دیده می شود .

نام عکس

همینطور که در بالا دیدید ساختار نامگذاری عکس همانند یک آدرس اینترنتی ذخیره شده است که نکته ی کلیدی در این ترفند مرتبط بودن نام آن با عکس مورد نظر است .

هنگامی که شما از نام های پیش فرض مثل اعداد و “image1” و .. استفاده می کنید گوگل نمی تواند به درستی دیتای مربوط به عکس را جمع آوری کند ، سعی کنید در نام گذاری عکس از تکرار زیاد کلمه کلیدی پرهیز کنید .

از تگ Alt استفاده کنید 

برخی اعتقاد دارند استفاده از تگ Alt منسوخ شده است ! اما کاربردش چیست ؟ فرض کنید عکسی به هر دلیلی بارگذاری نمی شود ، اگر از این تگ استفاده کرده باشید و متنی نوشته باشید این متن برای کاربر نمایش داده می شود

تگ alt

همچنین مطالعه کنید : بررسی Alt عکس های سایت

سعی کنید حتما برچسب Alt را مرتبط با عکس و مقاله قرار بدید

 

 

0
اشتراک‌گذاری
Farid Mohammadi

ارسال پاسخ