معرفی 10 سایت مرجع سئو دنیا (قسمت اول)

seo tutorial

این روزها  با افزایش میزان نفوذ اینترنت در کلیه ابعاد جامعه مخصوصا کسب و کارها، واحد بازاریابی شرکت ها به جد در زمینه بازاریابی اینترنتی باید سرمایه گذاری بیشتری انجام دهند. که نخستین گام آن آشنایی با اصول بهینه سازی موتورهای جستجو یا همان سئو می باشد.

 برای هر مجموعه ای نیاز هست که قبل از انعقاد قراردادهای کلان با سئوکاران ابتدا باید خود، سایت شرکت را مورد بررسی و تحلیل قرار دهند.

در این مقاله قصد دارم به معرفی 3 وب سایت برتر دنیا در زمینه سئو بپردازم.

1. Moz.com

seo tutorial

Moz توسط Rand Fishkin و Gillian Muessig در سال 2004 تاسیس شد. در ابتدا آن را SEOmoz نامیدند و به عنوان یک وبلاگ آنلاین آغاز به کار کرد که برخی از اولین متخصصان جستجو در جهان، پژوهش و ایده های خود را به اشتراک گذاشتند. اما دو فاکتور مهمی که این وب سایت جهت ارزیابی وب سایتها معرفی نمود و قدرت سایت را از دیدهای گوناگون نمایش میداد page authority و domain authority نام دارد. اگر وبمستر باشید قطعا نام این دو فاکتور را شنیده اید. سایت moz با استفاده از این دو فاکتور بصورت مختصر و مفید قدرت یک سایت را معرفی می کند.

 

2. Google.com

seo tutorial

گوگل به طور کلی دارای منابع متعددی برای بهینه سازی محتوای وب برای جستجو است. اگر شما منابع کامل برای سئو می خواهید، کافیست بخش “learn”  در Google Webmasters را بررسی کنید. که البته این فقط بخشی از منابع عظیم گوگل برای کمک به وبمستران است.

3. Searchengineland.com

seo tutorial

این سایت با الگوبرداری از جدول مندلیف، جدولی برای شناخت و راهنمایی وبمستران طراحی کرده و بسیاری از موارد بهینه سازی سایت و میزان تاثیر هر کدام را به تفکیک توضیح داده علاوه بر این مقالات روز سئو در وبلاگ این مجموعه به وفور یافت میشود.

 

در این مقاله 3 سایت اول لیست 10 سایت مرجع سئو معرفی گردید. در مقالات بعدی به معرفی سایر سایت خواهیم پرداخت.

 

منبع : blog.hubspot.com

 

0
اشتراک‌گذاری
Shahram Oladi

ارسال پاسخ