آموزش رفع خطای Serve scaled images

Serve-Scale-Images

آموزش رفع خطای Serve scaled images

رفع خطای Serve scaled images در واقع زیرمجموعه بحث بسیار مهم بهینه سازی تصاویر سایت می باشد. اهمیت و تاثیر بهینه سازی تصاویر وب سایت آنقدر مشهود است که قطعا نیاز به توضیح دیگری وجود ندارد. رفع مشکل Serve scaled images در واقع تکمیل کننده آموزش بهینه سازی تصاویر سایت یا همان image optimization می باشد و استفاده از سایت Gtmetrix.com برای حل این مورد می باشد.

serve scale image

اگر بخواهیم خیلی ساده serve scale image و علت وجود چنین خطایی را در سایت توضیح دهیم تنها جمله زیر کفایت میکند:

اطمینان از هم اندازه بودن تصاویر سایت در قالب نمایش داده شده با اندازه واقعی تصاویر

همانطور که می دانید HTML، عکس ها در هر سایزی که شما بخواهید نمایش میدهد. اما تصور کنید شما تصویری با اندازه کوچک (20*20 پیکسل) درون سایت در نظر گرفته اید و برای اینکار عکسی با اندازه واقعی 500*500 پیکسل در سایت بارگزاری کرده اید. اگرچه انجام این کار بسیار رایج است اما با تغییر سایز عکس کیفیت عکس کاهش پیدا می کند و نکته مهمتر این که حجم بیشتر که عکس طبیعی نسبت به تصویر نمایش داده شده باعث کاهش سرعت میشود.

همانطور که در عکس بالا مشاهده می کنید که آنالیز مربوط به سایت keepupseo.ir است تماما از تصاویر بهینه شده برای سایت استفاده کردیم که این خطا تا حد ممکن برای سایت رخ ندهد و بهترین حالت برای بهینه سازی سایت همین موضوع می باشد که از ایجاد خطای Serve Scaled Images و خطاهای مانند image optimization پیشگیری کنیم.

مراحل رفع خطای Serve scaled images

برای رفع خطای serve scaled image کافیست مراحل زیر را دنبال کنید.

    1. آنالیز سایت با استفاده از ابزار GTmetrix و پیدا کردن تصاویری که این مشکل را دارند.

serving scale image

    2. مشاهده اندازه یا size طبیعی تصاویر که در سایت استفاده شده است و باید تغییر سایز شود همانند شکل

    3. مشاهده تصاویری که به طور خودکار با استفاده از دستورات HTML یا CSS تغییر سایز پیدا کرده اند، و تبدیل اندازه ها طبیعی عکس ها size مورد نیاز با استفاده از نرم افزارهایی مانند Adobe Photoshop یا Paint

serve scaled image     4. و در نهایت پس از تغییر size تصاویر اقدام به بارگزاری تصویر بهینه شده در سایت می نماییم.

 

0
اشتراک‌گذاری
Shahram Oladi

ارسال پاسخ