بهینه سازی تصاویر سایت

بهینه سازی عکس بدون افت کیفیت

بهینه سازی تصاویر سایت

بهینه سازی تصاویر سایت به این معناست که تصاویر را با بهینه سازی شاخص هایی مانند کاهش size عکس، کاهش حجم تصاویر و افزایش کیفیت انجام گیرد تا از نظر کاربران و موتورهای جستجو کاملا استاندارد گردد. تاثیر بهینه سازی تصاویر سایت باید با افزایش سرعت سایت و رضایت کاربران سنجیده شود. زیرا سرعت سایت یکی از مهمترین عوامل رتبه گرفتن سایت می باشد.

در این مقاله قصد دارم در مورد بهینه سازی تصاویر با استفاده از معیارهای سایت Gtmetrix.com و بخش image optimization  چند نکته را بیان کنم.

 

بهینه سازی تصاویر سایت

بهینه سازی سرعت سایت

همانطور که در تصویر بالا و عنوان اصلی سایت gtmetrix میبینید “سرعت سایتتان را بررسی کنید و آن را سریعتر کنید.” این سایت یکی از قدرتمندترین ابزارها برای تست، بررسی و بهینه سازی سرعت سایت است. وقتی که شما آدرس سایت را وارد میکنید(برای نمونه من سایت گوگل رو وارد کردم) این ابزار با بررسی تمامی بخش های سایت شما، گزارش کاملی از مشکلات و روش هایی برای رفع خطاها ارائه میدهد.

مهمترین دلیل برای اینکه اول از همه باید خطای optimize image  رو بررسی کنیم این است که طبق گزارشی که خود این سایت داده 90 درصد سایت ها، گرافیکی هستند و این به معنای وجود رقابت بسیار بالا بین سایت ها از نظر بهینه سازی تصاویر است و مستقیما منجر به افزایش زمان حضور کاربران در سایت و عدم توجه باعث کاهش سرعت سایت و نارضایتی کاربر میشود و افزایش نرخ خروج.

افزایش سرعت سایت

روش بهینه سازی تصاویر سایت

بهینه سازی تصاویر سایت و در واقع رفع ارور optimize image با ابزار معرفی شده بسیار ساده می باشد. وقتی که سایت Gtmetrix نتیجه بررسی سایت را مشخص کرد، تمام اطلاعاتی که برای بهینه سازی عکس ها نیاز است هم با جزییات ارائه میشود.

نکات بهینه سازی تصاویر سایت

1. مشخصات و آدرس عکسی که نیاز به بهینه سازی دارد.

خطای OPTIMIZE IMAGE

2. مقدار و درصد حجمی که کاهش پبدا کرده

 روش بهینه سازی تصاویر

3. ورژن بهینه شده عکس optimized version

 seo تصاویر

در مرحله اخر فقط کافیست که عکس بهینه شده را دانلود کرده و جایگزین عکس فعلی درون سایت کرد.

 

این مقاله اگرچه تمام مطالب مربوط به بهینه سازی تصاویر سایت رو شامل نمیشود اما استفاده از این ابزار و پیاده سازی همین ترفند ساده تفاوت زیادی رو برای شما و سایتتون به ارمغان میاره.

 

 

1
اشتراک‌گذاری
Shahram Oladi

ارسال پاسخ